XIX Dzień Papieski

Obchodzimy dziś - 13go października - XIX Dzień Papieski, poświęcony popularyzacji nauczania Papieża Jana Pawła II oraz uczeniu się jego wrażliwości na człowieka, „podstawowej drogi Kościoła”. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat Jana Pawła II. W związku z Dniem Papieskim, dzisiaj trzecia taca przeznaczona jest na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierająca dzieci i młodzież z ubogich rodzin w Polsce w zdobywaniu wykształcenia.

Powołanie nowego proboszcza dla naszej parafii

W miniony piątek Polska Misja Katolicka powołała i zamianowała nowego proboszcza dla naszej parafii. Jest nim ks. dr Edward Rusin, ostatnio pracujący w parafii Bradford. Instalacja nowego proboszcza nastąpi w najbliższą niedzielę 20 października o godz. 12:00. Serdecznie zapraszamy! Módlmy się o owoce pracy duszpasterskiej dla naszego nowego proboszcza.

Miesiąc październik

Trwa miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Módlmy się na różańcu. Jest to okazja do wyproszenia sobie i innym wielu łask i darów.

Wypominki

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Koperty z wypominkami wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Za zmarłych wymienionych w wypominkach modlić się będziemy w dniu Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny oraz przez cały listopad.

Msze święte w dni powszednie

Msze św. w dzień powszedni będą celebrowane w kościele St. Gregory and St. Augustine: poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 18:00 zaś w środę i piątek o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy! Prosimy o zamawianie mszy św. za naszych zmarłych i żyjących. Są wolne terminy od dnia jutrzejszego.
Adres kościoła St. Gregory and St. Augustine, 322 Woodstock Road, Oxford, OX2 7NS

Zmiana terminu

Nastąpiła zmiana terminu spotkania rodziców oraz dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Planowane spotkanie na 12 października zostało przeniesione na 19 października. Spotkanie rozpocznie się mszą świętą o godz 16:30 w kościele Corpus Christi.

Oprawa Mszy Świętej

Osoby chętne do włączenia się w oprawę (np. czytania, schola, ministranci, zbieranie tacy) proszone są o podejście do zakrystii w każdą niedzielę przed lub po Mszy Świętej.

Ogłoszenia na Facebooku

Polub nas na Facebooku aby na bieżąco otrzymywać aktualne ogłoszenia parafialne.
Lubię to!
Osoby nie posiadające konta na Facebooku również mogą nas tam śledzić.

Ostatnie uaktualnienie 12/10/2019