Domowy Kościół

Domowy Kościół jest integralną częścią Ruchu Światło-Życie przeznaczoną dla małżeństw. Jest to owoc poszukiwań Założyciela - ks. Franciszka Blachnickiego formacji dla chrześcijan realizujących swe powołanie w małżeństwie. Gdy rozrosły się oazy dla dzieci i młodzieży założyciel szybko odkrył naglącą potrzebę opracowania takiej formacji, która co do formy, treści i duchowości odpowiadałaby potrzebom i możliwościom rodzin.
Po spotkaniu z ruchem „Equipes Notre Dame” ks. Franciszek odkrył zbieżność celów i metod. Tam spotkał to,
co można nazwać „duchowością małżeńską”. Wykorzystał zatem to doświadczenie przeszczepiając je
i dostosowując do gruntu polskiego. W ten sposób w 1973 r. po raz pierwszy w Krościenku nad Dunajcem przeżyły swe 15-dniowe rekolekcje pierwsze małżeństwa.